F1, GP Bahrajnu: Ferrari w innej lidze, Kubica wciąż w swojej

Charles Leclerc ustanowił najlepszy rezultat w ostatnim treningu poprzedzającym kwalifikacje przed Grand Prix Bahrajnu. Sebastian Vettel zapewnił Ferrari dwa pierwsze miejsca, potwierdzając dużo lepszą formę włoskiej ekipy od Mercedesa.

Ekipa z Maranello dominuje we wszystkich sesjach przed Grand Prix Bahrajnu. Dziś popołudniu po raz trzeci na czele tabeli widzieliśmy nazwisko zawodnika Ferrari. Charles Leclerc i Sebastian Vettel wydają się być poza zasięgiem rywali.

Lewis Hamilton zajął trzecie miejsce w 3. treningu na torze Sakhir, jednak strata kierowcy Mercedesa do Monakijczyka wyniosła 0,765 sekundy. Czwarte miejsce przypadło w udziale Valtteriemu Bottasowi, który pokonał okrążenie toru w Bahrajnie zaledwie 0,055 sekundy wolniej od swojego zespołowego kolegi.

W klasyfikacji „The best of the rest” królował dziś Romain Grosjean. Francuz reprezentujący barwy ekipy Haas skończył 3. sesję treningową na 5. miejscu. Tuż za nim sklasyfikowano Nico Hulkenberga oraz debiutanta, Lando Norrisa.

Niewiele powodów do radości przed sesją kwalifikacyjną zaplanowaną na godzinę 16:00 polskiego czasu mają zawodnicy Red Bull Racing. Max Verstappen finiszował na 8. miejscu, natomiast jego zespołowy partner, Pierre Gasly, był dopiero 12.

Williams wciąż z problemami

Wielkich zmian nie oglądaliśmy natomiast w ekipie Williamsa. George Russell po raz siódmy z rzędu zanotował w oficjalnej sesji Grand Prix lepszy czas od Roberta Kubicy.

Młody Brytyjczyk stracił 3,818 sekundy do Leclerca, natomiast dysponujący nową podłogą w bolidzie FW42 Robert Kubica okazał się być wolniejszy od Russella o 0,138 sekundy.