F1, Australia: Mercedesy dominują w 2. treningu, Kubica na szarym końcu

Lewis Hamilton zakończył drugą piątkową sesję treningową z najlepszym czasem, wyprzedzając swojego zespołowego kolegę Valtteriego Bottasa. Kolejne trudne 90 minut ma za sobą ekipa Williamsa, gdzie tym razem to George Russell okazał się szybszy od Roberta Kubicy.

Korzystając z miękkich opon Pirelli Hamilton wyprzedził swojego zespołowego kolegę o 0,048 sekundy. Brytyjczyk wykręcił ten czas tuż po wywieszeniu flagi w biało-czarną szachownicę.

Trzecie miejsce zajął Max Verstappen w Red Bullu. Holender zdecydował się zostawić szybkie okrążenia na samą końcówkę sesji, ostatecznie kończąc ją 0,8 sekundy za Lewisem. Zdecydowaną większość sesji Max spędził na pośredniej mieszance. Jego nowy zespołowy kolega ukończył sesję z czasem wolniejszym o 0,042 sekundy.

Co się dzieje z Ferrari?

Ferrari, które wyglądało bardzo dobrze na testach przedsezonowych w Barcelonie, nie może chyba zaliczyć piątku do kategorii dni idealnych. Sebastian Vettel narzekał na problemy z przyczepnością w zakrętach numer 1 i 4. Niemiec ostatecznie uplasował się na 5. pozycji, jednak nie był do końca zadowolony z zachowania swojego samochodu.

Nowy kierowca Alfy Romeo Kimi Raikkonen finiszował szósty, zaledwie 0,1 sekundy za Vettelem oraz przed dwoma kierowcami Renault – Nico Hulkenbergiem i Danielem Ricciardo.

Charles Leclerc zajął 9. miejsce ze stratą 1,154 sekundy do Lewisa, a kierowca Haasa Romain Grosjean uzupełnił czołową dziesiątkę. Monakijczyk też nie ustrzegł się problemów – jego samochód obróciło na wyjściu z zakrętu numer 4.

Najgorszy czas przypadł w udziale Robertowi Kubicy, który tym razem stracił do swojego młodszego kolegi z zespołu 0,2 sekundy. Była to kolejna ciężka sesja dla Williamsa.