Ewakuacja szkolnego autobusu. Uczeń żartowniś opróżnił w środku całą puszkę Axe Body Spray

Ewakuacja szkolnego autobusu. Uczeń żartowniś opróżnił w środku całą puszkę Axe Body Spray

50489321_1576207839.7607_syJyTu_700b

Podaj dalej

Szkolny autobus przewożący 30 uczniów ze szkoły średniej Buffalo Creek w hrabstwie Manatee na Florydzie musiał zostać ewakuowany po tym, jak jeden z żartownisiów opróżnił w środku całą puszkę Axe Body Spray.

Zapach był tak szkodliwy, że kierowca autobusu musiał zatrzymać się na skrzyżowaniu i zadzwonić pod numer alarmowy. Na miejscu pojawili się strażacy w pełnym ekwipunku, którzy ewakuowali uczniów z autobusu, próbując ustalić źródło zapachu. 

Gdy ustalili już, że nie pochodzi ono z autobusu, zaczęli rozmawiać z uczniami i szybko wywęszyli, kto jest winowajcą. Mike Williamson, szef oddziału straży pożarnej w Parrish powiedział: 

– Gdy wyszedł z autobusu, byłem bardzo szybko w stanie to ustalić. Zanim zdążyłem powiedzieć jednemu z uczniów czego szukam, wykonałem ruch, jakbym coś rozpylał. A on podał mi wtedy pustą puszkę czarnego sprayu do ciała Axe. Czułem to wokół niego. 

Szczęśliwie, żaden z uczniów nie wymagał hospitalizacji. Natomiast część z nich skarżyła się na łagodne podrażnienie dróg oddechowych. Ratownicy medyczni sprawdzili ich na miejscu.

Na miejsce został wezwany drugi autobus, a uczniowie zostali przewiezieni do pobliskiego liceum, skąd zostali odebrani przez rodziców. Strażak Williamson dodał:

Mówiąc zupełnie poważnie, to była bardzo dobra współpraca między strażą pożarną, biurem szeryfa i zarządem szkoły. Nigdy nie mówię, że widziałem już wszystko, ponieważ w chwili gdy to mówię, zawsze wydarzy się coś nowego. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News