Evans wróci do WRC

Evans wróci do WRC

Podaj dalej

Świeżo upieczony mistrz Wielkiej Brytanii wróci do światowego czempionatu. Zwycięzca rund WRC 2 z Monte Carlo i Wielkiej Brytanii po niedawnym Rajdzie Finlandii przyznał, że jego tegoroczny program w mistrzostwach świata jest niejasny i młody Walijczyk nie ma konkretnych planów na dalszą część sezonu.

 

162061_Evans08FIN16cm406_resize

Malcolm Wilson, szef M-Sportu potwierdził jednak, że to jeszcze nie koniec sezonu i załoga Elfyn Evans/Craig Parry jeszcze w tym roku wróci do ścigania na najwyższym poziomie. Zwłaszcza po zdobyciu mistrzowskiego tytułu Wielkiej Brytanii podczas Ulster Rally, który był rozgrywany równolegle z Rajdem Niemiec.

2016 FIA World Rally Championship / Round 07 / Rally Poland // June 30 - July 03, 2016 // Worldwide Copyright: M-Sport/McKlein

Obecnie Evans ma wciąż szansę na zdobycie mistrzostwa WRC 2, choć jego największy rywal do korony, Temu Suninen ma tylko 2 punkty straty do Brytyjczyka. Spore zagrożenie stanowi również zwycięzca dwóch ostatnich rund w Finlandii i Niemczech, Esapekka Lappi. Obaj Finowie mogą jednak zdobyć punkty jeszcze podczas dwóch tegorocznych rund, podczas gdy Evans tylko jednej. Wilson analizuje, która z czterech pozostałych rund WRC będzie najlepszą okazją dla Evansa na jak największą zdobycz punktową.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News