Evans pierwszym liderem

Evans pierwszym liderem

Podaj dalej

Elfyn Evans i Daniel Barritt zostali pierwszymi liderami ORLEN 74. Rajdu Polski, pokonując o 0,8 sekundy Thierry’ego Neuville’a i Nicolas Gilsoula. Na trzecim miejscu pierwszą wizytę na Arenie Mikołajki zakończyli Sebastien Ogier i Julien Ingrassia.

Zadowolony ze swojego wyniku na mecie był kierowca Hyundaia, Thierry Neuville: Odbyliśmy zaciętą walkę z Ogierem, jednak udało się nam pojechać bardzo dobrze. Jestem zadowolony.

Sebastien Ogier zachował jednak sceptycyzm, przyznając, że dalsza część rajdu w głównej mierze zależeć będzie od warunków atmosferycznych. Zobaczymy, jak pogoda wpłynie na dalszą rywalizację. Z pewnością będzie to miało na naszą jazdę ogromny wpływ.

Z czwartym czasem dzisiejszy superoes ukończył Jari-Matti Latvala, który na mecie przyznał, że atmosfera panująca na Arenie Mikołajki była wspaniała: Są tu kibice z Finlandii, jak i z Estonii. Jest świetnie.

Zwycięzca Rajdu Sardynii, Ott Tanak, finiszował piąty: Czeka nas świetny weekend z bardzo szybkimi odcinkami specjalnymi – skwitował.

Z szóstym czasem finiszowało aż trzech kierowców – Hayden Paddon, Stephane Lefebvre oraz Esapekka Lappi. Trio Citroena, Toyoty i Hyundaia straciło do najszybszego Evansa 1,5 sekundy.

Czołową dziesiątkę zamknęli Andreas Mikkelsen oraz Dani Sordo.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News