Esteban Ocon najprawdopodobniej opuści F1

Esteban Ocon najprawdopodobniej opuści F1

33 interakcje

Podaj dalej

Esteban Ocon wie, że jego kariera w Formule 1 może zatrzymać się po sezonie 2018. Francuz najprawdopodobniej zastąpi Lance Stroll, którego ojciec kupił zespół Force India podczas letniej przerwy.

Kierowca z Monako był przymierzany do Renault i McLarena na sezon 2019. Obie opcje nie doszły do skutku, ponieważ Francuzi zdecydowali się podpisać kontrakt z Danielem Ricciardo a McLaren z Lando Norrisem. 22-letni utalentowany kierowca ścigał się w Force India od początku sezonu 2017, zdobywając regularnie punkty.

Esteban Ocon, Force India: Jestem rozczarowany, bo nigdy nie sądziłem, że inne czynniki w F1 mają pierwszeństwo przed wynikami. To przykre, ponieważ jeszcze dwa miesiące temu miałem otwarte drzwi do McLarena i Renault. Teraz zostałem z niczym.

Karierę Ocona wspiera Mercedes a sam kierowca objęty jest programem szkolenia młodych talentów Mercedes-AMG-Petronas. Szef srebrnych strzał jest pewny, że Estebana Ocona czeka fantastyczna kariera w F1. Jednak szef Mercedesa przyznaje, że najprawdopodobniej młody kierowca będzie musiał zrobić sobie po sezonie roczną przerwę – wszystko przez duży tłok i brak miejsc w F1.

Toto Wolff, szef Mercedes-AMG-Petronas: Powtórzę raz jeszcze. Nie zmieniłbym decyzji. Naszym drugim kierowcą będzie Valtteri. Zastanawiałem się nad tym 100 razy i zawsze dochodziłem do wniosku, że podjęliśmy słuszną decyzję co do wyboru drugiego kierowcy. Najwyraźniej Esteban będzie musiał zaczekać. Ale on na pewno będzie jeszcze główną postacią w F1.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News