ERC, Rajd Rzymu: Grzyb sięga po podium. Łukjaniuk wraca na czoło punktacji

Aleksiej Łukjaniuk i Aleksiej Arnautow wygrali Rally di Roma Capitale, piątą rundę Rajdowych Mistrzostw Europy. Rosyjski kierowca Forda Fiesty R5 wyprzedził Bruno Magalhãesa w punktacji kierowców ERC.

7,5 sekundy za zwycięzcami uplasowali się Giandomenica Basso i Lucca Moira (Škoda Fabia R5), którzy wygrali jednocześnie rundę mistrzostw Włoch. Przed rokiem czwarty, Grzegorz Grzyb wywalczył najniższy stopień podium w załodze z Jakubem Wróblem.

Mistrzowie Niemiec, Fabian Kreim i Frank Christian stracili 12,3 sekundy do Polaków, ale wygrali w ERC Junior U28. Zstępujący z fotela lidera mistrzostw Starego Kontynentu, Bruno i Hugo Magalhãesowie finiszowali na piątej pozycji.

Na końcowym 650-metrowym superodcinku w Ostii pod Piazza dei Ravennati najszybsi byli Simone Campedelli i Tania Canton, którzy wygrali drugi etap Rajdu Rzymu. Grzegorz Grzyb uzyskał dziewiąty czas. Na pierwszej beczce pojechał szeroko, wykonując niemal „kiss the wall”.

Metę drugiego etapu osiągnęli Łukasz Habaj i Daniel Dymurski (Ford Fiesta R5). Na końcowej próbie stracili 4,1 sekundy do zwycięzcy.  W ERC Junior U27 triumfowali Łotysze, Mārtiņš Sesks i Ravens Francis (Opel Adam R2).

Rally di Roma Capitale 2018 – wyniki końcowe (czołówka)