Advertisement

ERC: Czy Rajd Azorów rozpocznie Rajdowe Mistrzostwa Europy 2019?

ERC: Czy Rajd Azorów rozpocznie Rajdowe Mistrzostwa Europy 2019?

7 interakcji

Podaj dalej

Rajd Azorów, który ma rozpocząć sezon Rajdowych Mistrzostw Europy w dniach 21-23 marca, wciąż nie ogłosił porozumienia z promotorem ERC. Wiele wskazuje jednak na to, że mistrzostwa Starego Kontynentu rozpoczną się na wulkanicznej wyspie São Miguel.

Koordynator cyklu, Jean-Baptiste Ley niedawno udzielił krótkiego wywiadu dziennikowi Correio dos Açores, że portugalska runda ERC utrzyma się w mistrzostwach. Ryzyko opuszczenia serii pojawiło się po wycofaniu się głównego sponsora, Azores Airlines. Francuski menedżer zaprzeczył jednocześnie, że rozpatrywane jest zastąpienie Azorów Rajdem Madery, który ostatnio gościł w ERC 7 lat temu.

fot. Jorge Cunha / DPPI

Ponadto oficjalna strona rajdu zaprezentowała już zaktualizowane informacje o programie tegorocznej edycji. Zgłoszenia mają ruszyć w najbliższy poniedziałek, 11 lutego i do tego czasu należy oczekiwać potwierdzenia umowy z promotorem i publikacji regulaminu uzupełniającego.

Organizator zapowiada kilka innowacyjnych zmian w konfiguracji odcinków specjalnych, w tym miejskiego superoesu w Ponta Delgada. Z opublikowanego programu wynika, że trasa rajdu liczy 696,09 km, w tym 219,04 km oesowych. Start w Rajdzie Azorów (jeśli będzie rundą ERC) zapowiedział m.in. Łukasz Habaj.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News