ERC: Paolo Andreucci jednak wystartuje w Rally di Roma Capitale!

ERC: Paolo Andreucci jednak wystartuje w Rally di Roma Capitale!

8 interakcji

Podaj dalej

Jak poinformował zespół Peugeot Sport Italia, mimo piątkowego wypadku na testach i przymusowym pobycie w szpitalu, Paolo Andreucci wystartuje w 5. rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy, Rally di Roma Capitale.

W Peugeocie 208 R5 dojdzie tylko do zmiany pilota, którego nazwiska jeszcze nie podano. Anna Andreussi nadal musi pauzować z powodu urazu miednicy. Obrażenia Paolo Andreucciego nie okazały się na tyle groźne, aby wykluczyć go z włoskiej rundy mistrzostw Starego Kontynentu.

Paolo Andreucci: Muszę przyznać, że piątkowy wypadek nieźle nas wystarczył. W rzeczywistości sytuacja była lepsza niż relacjonowały niektóre media. Dziękuję wszystkim lekarzom za opiekę, której nam udzielili od samego początku. Przykro mi z powodu Anny, którą niestety czeka dłuższa przerwa i nie zasiądzie obok mnie w najbliższy weekend. Wciąż czeka ją rehabilitacja.

W ostatni piątek Peugeot 208 T16 R5 ekipy Peugeot Sport Italia uderzył w murek podczas testów na trasach byłego Rajdu San Remo. 53-letni kierowca oraz jego 46-letnia pilotka Anna Andreussi zostali przetransportowani helikopterem do szpitala Santa Corona di Pietra Ligure (do tej samej placówki trafił w 2011 r. Robert Kubica po wypadku w Ronde di Andora).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News