Wspomnienie Hungaroringu 2016

Wspomnienie Hungaroringu 2016

Podaj dalej

Ubiegłoroczna runda Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe na torze Hungaroring była jednocześnie zwieńczeniem całego sezonu 2017. Przed jej rozpoczęciem aż trzech zawodników miało szanse na zdobycie wicemistrzowskiego tytułu. Szczególne emocje towarzyszące tej rundzie skłoniły nas do wrócenia myślami do tej rundy monomarkowego pucharu.

Jak się okazało walka pomiędzy Mariuszem Urbańskim, Marcinem Jarosem i Marcinem Jedlińskim trwała do ostatniego wyścigu. Zwycięsko wyszedł z niej Jedliński, który dwukrotnie stanął na podium i mógł cieszyć się z kolejnego tytułu w wyścigowym serialu Porsche, którego strategicznym sponsorem jest polska firma Orlen Oil.

Od początku wyścigowego weekendu na Węgrzech w doskonałej dyspozycji był Piotr Parys, który mistrzowski tytuł przypieczętował w sierpniu na torze Slovakia Ring. Lublinianin zdobył kolejne pole position, ustępując jedynie gościnie startującemu Robertowi Lukasowi. Na kolejnych miejscach uplasowali się zawodnicy klasy Gość, Christopher Bauer i Igor Waliłko oraz walczący o wicemistrzowski tytuł Marcin Jedliński i Marcin Jaros.

W sobotnim wyścigu, to właśnie starcie dwóch Marcinów miało być najbardziej emocjonującym elementem rywalizacji. Obaj kierowcy pojechali bardzo dobrze. Marcin Jedliński zdołał wyprzedzić Christophera Bauera i w pucharowej rywalizacji zajął drugie miejsce. Marcin Jaros dojechał do mety na szóstej pozycji, która po odliczeniu klasy Gość dała mu najniższy stopień podium i pozwoliła przesunąć się na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Na Hungaroringu toczyła się również walka o mistrzowski tytuł w klasie S, przeznaczonej dla zawodników urodzonych przed 1965 rokiem. Przed ostatnią rundą liderem punktacji był Stanisław Jedliński, ale teoretyczne szansę na zwycięstwo miał jeszcze Juliusz Syty. Mimo tego, że wygrał on dwa ostatnie wyścigi w klasie, to skutecznie jadący do mety Jedliński, już w sobotę zapewnił sobie upragniony mistrzowski tytuł. Trzecie miejsce zdobył za to Robert Kępka.

Jak potoczą się losy tegorocznej rundy Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe na węgierskim obiekcie Hungaroring? Tego dowiemy się już w ten weekend!

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News