Emocje na Silverstone

Emocje na Silverstone

Podaj dalej

14 zawodników z 9 krajów zasiadających za sterami wyścigowego modelu SEAT-a Leon Cup Racer zmierzy się w weekend na legendarnym torze Silverstone w Wielkiej Brytanii. 14 i 15 maja odbędzie się druga runda międzynarodowych zawodów SEAT Leon Eurocup – to cykl wyścigów na popularnych i wymagających torach w całej Europie.

fot. SEAT
fot. SEAT

 

Przed nami kolejny emocjonujący weekend, w trakcie którego o najlepsze wyniki zawalczą kierowcy SEAT-a Leon Cup Racer w wersji TCR. Samochód o mocy 330 KM wyposażony jest w ulepszony pakiet aerodynamiczny. Auto posiada też nowy układ chłodzący, a dodatkowo odświeżono konstrukcję układu wydechowego.

– Zawodnicy powracają do emocjonującej rywalizacji w SEAT Leon Eurocup trzy tygodnie po otwarciu sezonu w portugalskim mieście Estoril. Wszyscy uczestnicy zamierzają walczyć o zwycięstwo, a jednym z czynników, który może sprawić, że nadchodząca rywalizacja będzie trudniejsza niż w Portugalii, jest zmienna pogoda. Jestem całkowicie pewien, że podczas drugiej rundy SEAT Leon Eurocup, będziemy świadkami wspaniałego i emocjonującego wydarzenia – powiedział Jaime Puig, Dyrektor SEAT Sport.

Tor Silverstone to jedna z najbardziej prestiżowych, najszybszych na świecie sportowych aren. Podczas swojej 60-letniej historii przechodził wiele modyfikacji. Obecnie liczy 5,9 km długości, a jeżdżący na nim zawodnicy muszą pokonać 8 lewych zakrętów i 10 prawych.

 

W ubiegłym sezonie pierwsze zawody w Wielkiej Brytanii wygrał Norweg, Stian Paulsen (Stian Paulsen Racing), który także w tym roku będzie liczył się w walce o zwycięstwo. Drugie miejsce w tabeli zajmuje Mikel Azcona (PCR), uważany za najpoważniejszego rywala Norwega. Hiszpan wygrał pierwszy wyścig w Estoril, a podczas drugiego dnia zawodów zajął piąte miejsce.

Groźnym przeciwnikiem tych zawodników może być stąpająca im po piętach Lucile Cypriano (JSB Competition) prowadząca także w kategorii „Ladies Trophy”. Francuzka w drugim dniu wyścigów w Portugalii zajęła drugie miejsce.

Najlepszy zawodnik gospodarzy, Alex Morgan (Wolf Racing) po pierwszej rundzie zajmuje ósme miejsce, jednak dzięki świetnej znajomości toru może powalczyć o lepszą lokatę. Niespodziankę może sprawić także drugi z Brytyjczyków, Lucas Orrock (Zest Clealand).

Trening przed drugą rundą zawodów odbędzie się w piątek 13 maja. Na sobotę zaplanowano kwalifikacje oraz pierwszy wyścig. Zawody zakończą się w niedzielę, kiedy odbędzie się drugi z zaplanowanych wyścigów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News