Elon Musk chce zbudować podziemne tunele przeznaczone tylko dla samochodów elektrycznych

Plan Elona Muska dotyczący budowy serii tuneli pod głównymi miastami, które miałyby być przeznaczone tylko dla samochodów elektrycznych, idzie raczej powoli. Przedsiębiorca nie zmniejsza jednak swojego zaangażowania w ten projekt. 

Elon Musk chce zbudować podziemne tunele przeznaczone tylko dla samochodów elektrycznych
Podaj dalej

Musk opublikował niedawno na swoim Twitterze ankietę z prośbą o głosowanie w sprawie „super bezpiecznych, odpornych na trzęsienia ziemi tuneli pod miastami w celu rozwiązania problemów z nadmiernym ruchem samochodów”. 

Na trzy przygotowane odpowiedzi „Zdecydowanie”, „Może” i „Nie, lubię ruch drogowy” odpowiedziało aż 1 milion 458 tys. użytkowników. 

Musk dodał, że tunele będą przeznaczone tylko dla samochodów bezemisyjnych. – Brak toksycznych oparów jest kluczem. Naprawdę, tylko podziemna droga, ale ograniczona do pojazdów elektrycznych. Nie zastępuje to innych rozwiązań, na przykład lekkiej kolei, ale je uzupełnia. 

Obecnie trwają prace nad podobnym tunelem rozciągającym się od Las Vegas Convention Center, który powinien zostać ukończony w 2020 roku. Projekt składa się z dwóch tuneli, każdy o długości około 1,5 kilometra, w których pasażerowie będą transportowani autonomicznymi samochodami z prędkością sięgającą 250 km/h. 

Super bezpieczne i odporne na trzęsienia ziemi tunele wspomniane przez Muska w ostatnich Tweetach Muska miałyby być częścią systemu o nazwie Loop. Pasażerowie w dużych miastach przewożeni byliby w autonomicznych autach elektrycznych. 

Główną różnicą byłoby to, że omawiane tunele byłyby zasadniczo prywatnymi, podziemnymi drogami dla osób wystarczająco zamożnych, by kupić sobie pojazd elektryczny.

Przeczytaj również