Elena na prowadzeniu Monte-Carlo Historique

Po pierwszym dniu rywalizacji w historycznym Rajdzie Monte-Carlo na prowadzeniu znajduje się załoga Daniel Elena/Olivier Campana jadąca Volkswagenem Golfem GTI. Wirtualne podium uzupełniają Antoine Raymond (Citroen DS21) i Agris Stanevics (Lada 1500 S).

Wczoraj zawodnicy mieli do przejechania tylko jeden odcinek specjalny Entrevaux – Val de Chavagne – Entrevaux. Dobrze poradziły sobie też polskie załogi.

Na 23. miejscu w klasyfikacji generalnej uplasowali się Jacek Miller i Maciej Orzechowski (Fiat X1/9).

Jadący Zastavą 1100 Stanisław i Andrzej Postawkowie zostali sklasyfikowani na 61. miejscu ze 100 punktami karnymi na swoim koncie. 20 punktów więcej zebrali Paweł Molgo i Janusz Jandrowicz (Fiat 125p) i zakończyli pierwszy dzień rywalizacji na 87. pozycji.

Do pierwszej setki nie zmieścili się natomiast Robert Burchard i Grzegorz Gac, jadący Fiatem 125p. Doświadczona załoga na swoim koncie zebrała 180 punktów i zakończyła otwierający dzień na 129. pozycji.

Tuż poza pierwszą dwusetką dzień zakończyli Tomasz Ciecierzyński i Andrzej Wodziński jadący pięknym Volvo 122S. Szwedzka maszyna uplasowała się na 202. miejscu w generalce.

Najniżej sklasyfikowaną polską załogą okazali się być Jacek Grochowski i Henryk Buszkiewicz (Polonez 1500 LS) – ta załoga zebrała aż 3950 punktów karnych i finiszowała na 275. miejscu.