Elektryczne radiowozy Tesli w Luksemburgu

Elektryczne radiowozy Tesli w Luksemburgu

Elektryczne radiowozy Tesli w Luksemburgu

Podaj dalej

Pojazdy elektryczne Tesli stały się ostatnio bardzo popularne wśród służb policyjnych na całym świecie. Rzadko jednak są wykorzystywane  jako samochody patrolowe. Wyjątkiem okazuje się Luksemburg, gdzie dwa sedany Tesli Model S zostały zaadoptowane na radiowozy.

Tego typu plany luksemburska policja miała już jakiś czas temu. Trzeba było poczekać na zatwierdzenie samochodu przez organy regulacyjne, ponieważ były problemy z nowymi systemami oświetleniowymi oraz konieczne było ukończenie testów przy wysokich prędkościach, które wykonano na jednym z niemieckich torów testowych.

Tesle Model S musiały być sprawdzone przy prędkości 250 km/godz., co jest ich prędkością maksymalną. O ile nie jest problemem jej osiągnięcie, to trudniejsze jest utrzymanie takiego rozpędzenia. Nie wiadomo jednak, co jeszcze zawierał test przed dopuszczeniem samochodu.

Do obsługi radiowozu Tesli przeszkolono 8 oficerów policji. Luksemburg wydaje się poza tym idealnym krajem dla samochodów elektrycznych. Księstwo ma 82 km długości i 57 km szerokości, co jest wystarczające dla zasięgów aut elektrycznych.

Tekst: Marcin Zabolski

Tagi: Tesla, Tesla Model S, samochody elektryczne

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News