Ekstrom podbija Niemcy

Ekstrom podbija Niemcy

Ekstrom podbija Niemcy

Podaj dalej

Mattias Ekstrom przerwał dominację kierowców Volkswagena i sięgnął po zwycięstwo w 11. rundzie Rallycrossowych Mistrzostw Świata na Niemieckim Esteringu. Za ubiegłorocznym mistrzem świata uplasowali się kolejno Timmy Hansen i Toomas Heikkinen.

Najlepszy podczas biegów kwalifikacyjnych Petter Solberg musiał się zadowolić czwartym miejscem. Piąta lokata należała do Niclasa Gronholma, a szósta do Kevina Hansena.

Petter Solberg był bezkonkurencyjny podczas pierwszego biegu półfinałowego, podczas którego pokonał Toomasa Heikkinena i Timmy Hansena. To oznaczało, że do wielkiego finału awansowali kierowcy zasiadający za sterami trzech różnych samochodów, kojeno: Volkswagena, Audi i Peugeota.

W drugim biegu półfinałowym klasą dla samego siebie był ubiegłoroczny mistrz świata Mattias Ekstrom, który pokonał Kevina Hansena i – co niespodziewane – syna Marcusa Gronholma, Niclasa. Niestety te wyniki oznaczały, że do finału nie awansowali Sebastien Loeb oraz aktualny czempion World RX, Johan Kristofferson.

Rallycrossowe Mistrzostwa Świata żegnają się już z Europą. Finałowa runda tego sezonu po raz pierwszy w historii zawita do Republiki Południowej Afryki, gdzie zawodnicy spotkają się w dniach 10-13 listopada.

Tagi: FordFord PerformanceMartin KaczmarskiVolkswagenAudi

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News