Ekstrom nie do zatrzymania?

Ekstrom nie do zatrzymania?

Podaj dalej

Mattias Ekstrom wydaje się w tym sezonie zawodnikiem nie do pokonania. W ubiegły weekend Szwed zapisał na swoje konto zwycięstwo w trzeciej rundzie Rallycrossowych Mistrzostw Świata – Hockenheim RX w Niemczech.

Reprezentant fabrycznej ekipy Audi powiększył tym samym swoją przewagę w klasyfikacji generalnej. Triumf we wszystkich trzech rundach, jakie odbyły się w tym roku daje Ekstromowi przewagę w wysokości 16 punktów nad drugim w tabeli Johanem Kristofferssonem. Rezultat z niemieckiego Hockenheim jest jeszcze bardziej imponujący, kiedy dodamy, że Szwed startował w ten weekend również w serii DTM.

Mattias Ekstrom: –Jestem niesamowicie szczęśliwy i dumny z Audi oraz całego zespołu. Dziękuję wszystkim chłopakom, gdyż wykonali oni kawał bardzo ciężkiej roboty. Opłaciło się – powiedział dziennikarzom FIA World RX Ekstrom po zwycięstwie na Hockenheim.

Toomas Heikkinen: –Piątek był dla nas niezwykle trudny, więc musieliśmy wprowadzić w samochodzie wiele zmian. Pracujemy bardzo ciężko jako team. Z rundy na rundę staramy się poprawiać tyle, ile tylko się da. Widać to wyraźnie na przykładzie Mattiasa, który wygrał wszystkie 3 imprezy w tym roku. On jest perfekcjonistą. Zawsze chce wprowadzać zmiany, aż do czasu, kiedy wszystko jest idealne. Nasz team wygrał w Belgii wszystkie zawody w historii World RX. Mi udało się dokonać tego w 2014 i 2015 roku, a Mattias Ekstrom wygrał w 2016. Mam nadzieję, że tym razem będzie równie dobrze – dodał w rozmowie z FIA World Rallycross Championship młody Fin.

Jak poradzą sobie zawodnicy EKS tym razem? Przekonamy się już podczas nadchodzącego weekendu na torze Circuit Jules Tacheny w Belgii.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News