Ecclestone skarży się na F1

Ecclestone skarży się na F1

Podaj dalej

Od czasu kiedy firma Liberty Media przejęła Formułę 1, Bernie Ecclestone przesunięty został na kompletnie nowe stanowisko. Na nim – jak twierdzi sam zainteresowany – nie ma wpływu na zupełnie nic.

Mimo tego, że Ecclestonowi zaproponowano nowe stanowisko, nowy właściciel powoli chce się od niego odcinać : – Nie mam na nic wpływu. Wszyscy pracownicy zostali poinstruowani, aby zbyt często ze mną nie rozmawiać. Chcą najwyraźniej pozbyć się całej ery Berniego. Zawsze powtarzają to samo i myślą, że to uczyni mnie szczęśliwym, ale tak nie jest – ‘wykonał świetną robotę, ale chcemy przejść do kolejnego etapu’.

Czy byłem zdenerwowany, kiedy Liberty Media zapytało mnie o przejęcie? Nie. Ale byłem bardzo zawiedziony. Zapytano mnie, czy będę chciał pozostać w F1, odpowiedziałem, że jeśli będę w pełni sprawny, to oczywiście. Nie rozumiem więc dlaczego później, kiedy firma już przejęła F1 poproszono mnie o zejście ze stanowiska prezesa – zakończył w wywiadzie dla Mail Bernie Ecclestone.

Brytyjczykowi bardzo często zarzucało się, że bardziej interesuje się pieniędzmi, niż samą strefą sportową i działaniem na korzyść Formuły 1. Ecclestone poddał również wątpliwości fakt, czy nowy prezes- Chase Carey będzie mógł zająć się sprawami w inny sposób.

Sezon 2017 rozpocznie się już w nadchodzący weekend od Grand Prix Australii.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News