East African Safari z Polakami

East African Safari z Polakami

Podaj dalej

Wczoraj rozpoczął się 8. East African Safari Classic Rally – na starcie zameldowała się także polska załoga Paweł Molgo/Piotr Domownik, którzy przez najbliższy tydzień spróbują poprawić rezultat z sezonu 2015.

Załoga NAC Rally Team będzie rywalizować za kierownicą Mercedesa 450 SLC z numerem 29. Po 4. miejscu uzyskanym w sezonie 2015 Polacy mają nadzieję, że tegoroczna rywalizacja będzie dla nich równie udana.

Czujemy się jak przed rozpoczęciem dalekiej, egzotycznej wyprawy! Upalne temperatury, rosnące wokół palmy, po których skaczą małpy, magiczny klimat Mombassy i wyjątkowa atmosfera panująca wśród uczestników rajdu zapowiadają niezwykłą przygodę – mówił przed startem Paweł Molgo.

Wczoraj miał miejsce także 6-kilometrowy shakedown – jego trasę Polacy pokonali trzykrotnie i nie kryli zadowolenia z rezultatów: Jestem bardzo zadowolony z kondycji naszego Mercedesa, który doskonale sobie radził. Mimo że jest to długi samochód, stworzony do jazdy ze stabilną prędkością na etapach maratońskich, dziś przyszło mu zmierzyć się z bardzo krętym odcinkiem, wymagającym nieustannego przyspieszania i hamowania – dodał Molgo.

– Cel mamy jeden – chcemy przejechać całą trasę rajdu od startu aż do mety, co ze względu na trudność trasy i wiek naszych pojazdów nie jest wcale prostym zadaniem – mówi Paweł Molgo. – Wysoka temperatura, kurz i błoto sprawiają, że nasze blisko 40-letnie auta muszą się nieźle natrudzić. Na początku nie planujemy więc szarżować – jazdę zaczniemy spokojnie, obserwując działanie Mercedesa. Jeśli wszystko będzie OK, w kolejnych dniach zaczniemy przyspieszać.

Tagi: NAC Rally Team, East African Safari

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News