Dziś rusza wielka akcja policji

Dziś rusza wielka akcja policji

Dziś rusza wielka akcja policji

Podaj dalej

Na drogach w całym kraju trwa akcja „Pasy”, podczas której policjanci będą sprawdzać czy kierowcy i pasażerowie podróżują z zapiętymi pasami. Mundurowi sprawdzą także, czy przewożą dzieci w fotelikach.

Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że w ubiegłym roku policjanci odnotowali prawie 328 tys. wykroczeń podlegających braku zapiętych pasów bezpieczeństwa lub przewożenia dzieci bez fotelików. To prawie o 7,5 tys. mniej niż w 2016 roku.

Na potrzeby akcji policjanci użyją m.in. amerykańskich laserowych mierników LTI 20/20 TruCam. Sprzęt ma wbudowaną kamerę oraz ekran, na którym można odtworzyć nagranie. Właśnie te urządzenia – poza pomiarem prędkości – potrafią czasami zajrzeć do auta i udokumentować jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, lub rozmowę przez telefon.

Wśród wielu nieoznakowanych radiowozów za drogach pojawią się też BMW serii 3 z napędem na cztery koła. Policjanci w BMW używają wideorejestratorów Videorapid 2a polskiej firmy Zurad – w przypadku kamery zamontowanej z tyłu te urządzenia także „widzą”, co w trakcie jazdy robi namierzony kierowca.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News