Dziewięciu Polaków w finałach Rotaxa

Dziewięciu Polaków w finałach Rotaxa

Podaj dalej

W piątkowe popołudnie poznaliśmy pełne składy finałów w Rotax Max Challenge Grand Finals, które w tym sezonie rozgrywane sa na portugalskim torze Algarve. Jutro o miano najlepszego zmierzy się dziewięciu Polaków.

W klasie Micro Max z fantastycznego piątego miejsca jutrzejsze finały rozpocznie Maciej Gładysz. Młody Tarnowianin w prefinałach był blisko czołowej trójki, więc jutro na pewno będzie walczył o podium. Na ósmym polu swojego karta ustawi Maksymilian Obst natomiast na 27. Jonathan Madden. W klasie Mini natomiast, nasz jedyny reprezentant, Karol Kret, rozpocznie zmagania z 10. pozycji.

W klasie Junior Max niestety ani Kamilowi Doniczowi, ani Piotrowi Wiśnickiemu nie udało się awansować do sobotnich zmagań. W Max zaś Polscy reprezenctancji ustawią się obok siebie – Mateusz Kaprzyk i Jakub Greguła ustanowią 11. rząd przed rozpoczęciem finałowych zmagań.

W DD2 Karol Jurmanowicz rozpocznie ostatni wyścig tego weekendu jako 31., natomiast w DD2 Masters zobaczymy obu naszych reprezentantów. Sławomir Murański wywalczył 22. pole startowe, natomiast Tomasz Ferdin 35.

 

 

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News