Dzień 2: piątek pod znakiem załamania pogody?

Dzień 2: piątek pod znakiem załamania pogody?

Dzień 2: piątek pod znakiem załamania pogody?

Podaj dalej

Pierwszy dzień Rajdu Monte Carlo przeszedł już do historii. Zawodnicy przystępują dzisiaj do sześciu odcinków specjalnych, na których powinniśmy poznać już faworytów do końcowego triumfu w imprezie.

W przypadku rundy w Monte Carlo czwartek to zazwyczaj bardzo ciekawy dzień. Nie inaczej było wczoraj, bowiem w Księstwie Monako nie brakowało tradycyjnych co-drive’ów, konferencji prasowych, efektownych sesji fotograficznych oraz prezentacji załóg na rampie. Chwilę później przystąpiono już do części głównej, czyli rywalizacji na pierwszym odcinku specjalnym. Zgodnie z przewidywaniami bardzo dobrze poradziła sobie tam załoga M-Sport Ford World Rally Team, Sebastien Ogier i Julien Ingrassia, którzy zostali pierwszymi liderami imprezy.

Na zakończenie dnia kierowcy zmierzyli się z drugim odcinkiem specjalnym Bayons – Bréziers 1. Przy trasie dominował obrazek setek kibiców, rozpalonych ognisk, śpiewów oraz doskonałej atmosfery. Tym razem nie było lodu, a nawierzchnia była względnie czysta i sucha. Różnice w czołówce były jednak minimalnie a po czwartkowej rozgrzewce liderem całego rajdu jest obrońca mistrzowskiego tytułu, który posiada 17 sekund przewagi nad Andreasem Mikkelsenem.

SS2 Bayons-Bréziers (25.49 km) #RallyeMonteCarlo1. OGIER 14'53.2 #GOgier2. Neuville +1.4s3. Tänak +4.5s4. Sordo…

Publié par Sébastien Ogier sur jeudi 25 Janvier 2018

Dzisiaj uczestnicy rywalizacji przystąpią do walki na 6. zaplanowanych odcinkach specjalnych. Załogi dwukrotnie pokonają próby Vitrolles – Oze (26,72 km), Roussieux – Eygalayes (30,54 km) oraz Vaumeilh – Claret (15,18 km). Łącznie organizatorzy przygotowali ponad 144 km tras, na których pretendenci do tytułu będą walczyć o fotel lidera Rajdu Monte Carlo. Rywalizacja rozpocznie się około godziny 8:51.

Tagi: WRCRajd Monte-Carlorajdyharmonogram

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News