Dwukrotny mistrz świata WRC przeszedł operację tętniaka mózgu

Dwukrotny mistrz świata WRC przeszedł operację tętniaka mózgu

93 interakcje
Dwukrotny mistrz świata WRC przeszedł operację tętniaka mózgu

Podaj dalej

Wczoraj dwukrotny rajdowy mistrz świata (jako pilot Carlosa Sainza), Luis Moya trafił na stół operacyjny z trzema tętniakami mózgu. Interwencja w Hospital Clínico de Barcelona pod przewodnictwem dr Ángela Martíneza Muñiza i dr Juana Macho zakończyła się sukcesem.

Dla uczestnika 161 rund WRC to już druga tego typu operacja w tym roku. Na początku stycznia także miał operowanego tętniaka śródczaszkowego. Do wczorajszej przygotowywał się przez 3 miesiące. Hiszpan pozostanie przez kilka dni na oddziale intensywnej terapii. Moya, który w najbliższą niedzielę będzie świętować 58. urodziny, prawdopodobnie wróci do domu już w weekend.

Carlos Sainz i Luis Moya to jedna z najbardziej legendarnych załóg w historii WRC. W latach 1988-2002 odnieśli 24 zwycięstwa w mistrzostwach świata, 88 razy stając na podium. W barwach fabrycznej Toyoty dwukrotnie wywalczyli mistrzostwo globu w 1990 r. (Celicą GT-4 ST165) i w 1992 r. (Celicą GT-4 ST185). Czterokrotnie zostawali wicemistrzami, w 1998 r. w dramatycznych okolicznościach, gdy na 300 m przed metą Rajdu Wielkiej Brytanii padł silnik Corolli WRC (a mistrzostwo zdobyli Tommi Mäkinen i Risto Mannisenmäki).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News