Dwa bardzo szybkie elektryki gonią się na autostradzie jadąc ponad 250 km/h!!!

Wideo poniżej, jest świetnym przykładem na to, że nowe Porsche Taycan ma, a w zasadzie miał już od dłuższego czasu poważnego rywala – Teslę Model S 100D.

Dwa bardzo szybkie elektryki gonią się na autostradzie jadąc ponad 250 km/h!!!
Podaj dalej

To prawdopodobnie jeden z pierwszych materiałów, gdzie widać, jak oba te auta spotykają się na drodze. Będąc bardziej dokładnym – na prostym odcinku autostrady.

Porsche ostro goni za Teslą, ale czy da radę ją dogonić?

 

Materiał jest krótki, ale rezultat oczywisty. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

Taycan w momencie spotkania Tesli ma zapasu energii na jedynie 32 kilometry. Porsche jedzie z prędkością 250 km/h na godzinę i można odnieść wrażenie, że Tesla jedzie nawet nieco szybciej. Wszystko dzieje się na niemieckim odcinku autostrady, gdzie taka prędkość jest dozwolona.

Ciekawi nas, jak długo trwał pościg pościg za Teslą. Po zasięgu jaki został w Porsche może przypuszczać, że dość długo. Samochód już bardzo domaga się ładowania.

Jak zwykle są dwa obozy. Fani Tesli twierdzą, że jest lepsza, ponieważ ma większy zasięg i Porsche pierwsze odpadnie z wyścigu kiedy skończy mu się zasięg. Po drugiej stronie osoby kibicujące Porsche. Ci znowu twierdzą, że gdyby Taycan był bardziej naładowany, na pewno byłby szybszy od Tesli dzięki lepszym osiągom.

 

Przeczytaj również