Można już kupić prototyp Dacii Duster w wersji pick-up

Można już kupić prototyp Dacii Duster w wersji pick-up

Można już kupić prototyp Dacii Duster w wersji pick-up

Podaj dalej

Prototypowa Dacia Duster Pick-Up 4WD pierwszy raz pokazana została na wystawie aut użytkowych IAA w Hanowerze we wrześniu tego roku.

Taki model powstaje aktualnie tylko w Ameryce Południowej pod nazwą Renault Duster Oroch i producent nie przewiduje jego produkcji w Europie. W ostatnich latach pojawiło się kilka prototypów, ale jedyna dostępna europejska wersją powstaje w Rumunii.

Za budowę prototypu Dustera Pick-Up odpowiada rumuńska firma produkująca m.in. nadwozia do samochodów dostawczych – Romturingia. Jakby ktoś był chętny, to ten konkretny egzemplarz prototypu można kupić za 18 900 euro (z podatkiem VAT). Do tej pory wyprodukowano 500 sztuk, które trafiły do jednego z dużych rumuńskich przedsiębiorstw.

Do napędu czterech kół zastosowano silnik wysokoprężny 1.5 dCi o mocy 110 KM, ale wkrótce zastąpiony on zostanie jednostką o tej samej pojemności o mocy 115 KM i maksymalnym momencie obrotowym 260 Nm, który będzie spełniał najnowsze wymagania normy emisji szkodliwych spalin. Firma Romturingia oficjalnie nie potwierdziła, czy nowy pikap trafi również do małoseryjnej produkcji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News