Dunlop deklasuje w najważniejszym wyścigu TT

Dunlop deklasuje w najważniejszym wyścigu TT

Podaj dalej

Słynne na cały świat wyścigi motocyklowe Isle of Man Tourist Trophy są już za nami. W piątek odbył się ostatni, najważniejszy wyścig na wyspie – PokerStars Senior TT. Bezkonkurencyjny okazał się na nim Michael Dunlop.

Od pewnego czasu prymat na wyspie Man wiodą dwaj zawodnicy – Ian Hutchinson oraz Michael Dunlop. Podczas tegorocznej edycji obaj wygrali 2 wyścigi. Ciężko więc stwierdzić, który z nich wywozi z TT lepszą zdobycz. Jeśli chodzi o nastroje, to na pewno w lepszych wyjeżdża Dunlop, który wygrał najważniejszy wyścig Senior TT, podczas kiedy Hutchinson miał w nim wypadek i złamał nogę.

Na 27 punkcie milowym drugiego okrążenia popularny Hutchy wypadł z trasy. Wyścig natychmiast przerwano czerwoną flagą a zawodnikiem zajęły się służby medyczne. W szpitalu okazało się, że Brytyjczyk ma złamaną kość udową.

Ostatecznie Michael Dunlop pokonał o ponad 13 sekund drugiego Petera Hickmana. Trzeci był Dean Harrison. Tegoroczne wyścigi to niestety kolejne 3 wypadki śmiertelne na wyspie. Miejmy nadzieje, że za rok takich obrazków nie będziemy już oglądać.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News