Dubai International Baja na start!

Dubai International Baja na start!

Dubai International Baja na start!

Podaj dalej

Wydmy i piaski pustyni Al Quadra są już gotowe na przyjęcie zawodników rywalizujących w ten weekend w 2. rundzie Pucharu Świata Cross Country – rajdzie Dubai International Baja. Na liście startowej nie zabrakło oczywiście Kuby Przygońskiego.

W Dubaju biało-czerwonych barw bronić będzie także Szymon Gospodarczyk, który zasiądzie na prawym fotelu Polarisa RZR 1000R prowadzonego przez Claude’a Fourniera.

Impreza w Dubaju stanowi drugą rundę Pucharu Świata Cross-Country dla samochodów i aut typu buggy, natomiast będzie też pierwszą rundą Baja World Cup dla motocyklistów i quadowców.

Rajd, który w tym roku zlokalizowany jest na Dubai Autodrome, już w ubiegłym sezonie przyciągnął spore zainteresowanie. Na tegorocznych listach znalazło się 88 załóg z 19 różnych krajów świata.

To bardzo ekscytujące. Ten rajd wyznacza trendy i kierunek, jaki chcemy obrać w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – mówił przed rozpoczęciem dzisiejszej rywalizacji Mohammed Ben Sulayem, prezydent federacji motorsportowej w ZEA.

Stawka złożona z samochodów, buggy, motocyklów i quadów pokona wymagający 174-kilometrowy odcinek na pustyni Al Quadra w piątek oraz w sobotni poranek. Czwartek przeznaczony zostanie na odcinek testowy oraz ostatnie przygotowania przed startem.

Meta zaplanowana została na sobotę na torze Dubai Autodrome.

Tagi: Kuba Przygoński, Dubai International Baja, Dubai Autodrome, ORLEN Team, Platinum Expert 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News