DTM: Glock z pole position

DTM: Glock z pole position

Podaj dalej

Były kierowca Formuły 1 Timo Glock zdobył swoje pierwsze pole position w karierze DTM na niemieckim obiekcie Oschersleben, a jego zespół BMW zajął pięć pierwszych miejsc w sesji kwalifikacyjnej.

1442054105

Duża mgła, która spowiła się nad regionem spowodowała małe opóźnienie, a gdy kwalifikacje w końcu się zaczęły od razu mogliśmy zaobserwować bardzo dużą przewagę BMW, wynikającą z lżejszych balastów nałożonych na ich samochody. BMW było lżejsze o średnio 24,7 kg od zawoników Audi i 18,12 kg lżejsze od Mercedesa.

Glock przesiedział pierwszą część sesji w garażu swojego zespołu, a gdy wyjechał na tor od razu ustanowił czas 1:19.821 – najszybszy od roku 2007, gdy przebudowany został pierwszy zakręt. Do końca sesji pozostawało 7 minut, a Glock ostatecznie wyprzedził Augusto Farfusa o 0,056 sekundy.

Tom Blomqvist zajął najlepsze w swojej karierze trzecie miejsce, tracąc do najszybszego Glocka tylko 0,072 sekundy. Blomqvist wyprzedził Antonio Felixa da Costę i Bruno Spenglera, który był najszybszy podczas dzisiejszej porannej sesji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News