DS Automobiles zaprezentowało elektrycznego crossovera

Francuska marka DS Automobiles, należąca do koncernu PSA, zaprezentowała kompaktowego crossovera DS 3 Crossback w całkowicie elektrycznej odmianie E-Tense.

DS Automobiles zaprezentowało elektrycznego crossovera
Podaj dalej

Yves Bonnefont, dyrektor generalny DS Automobiles: Wraz z pojawieniem się DS 3 Crossback, DS Automobiles otwiera nowy rozdział w swojej historii – erę elektryfikacji. DS 3 Crossback w wersji E-Tense to w 100% elektryczny samochód, bez kompromisów w zakresie stylistyki czy parametrów użytkowych.

Zasięg pojazdu w cyklu WLTP wyniesie ponad 300 km (450 km w cyklu NEDC). CROSSBACK E-Tense zostanie wyposażony w baterie litowo-jonowe o pojemności 50 kWh oraz system odzyskiwania energii przy zwalnianiu i hamowaniu.

Elektryczny corssover ma być przystosowany do szybkiego ładowania z mocą do 100 kW. Przy wykorzystaniu domowego Wallboxa mocy 11 kW uzupełnienie energii będzie możliwe w ciągu 5 godzin. Z kolej stacja o mocy 100 kW pozwoli na naładowanie baterii pojazdu do 80% w ciągu 30 minut.

Źródłem napędu nowego modelu stanie się silnik elektryczny o mocy 136 KM i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 260 Nm. Samochód będzie przyspieszał od 0 do 50 km/h w 3,3 sekundy, zaś od 0 do 100 km/h w 8,7 sekundy.

Jak informuje DS, pojazd zaoferuje pasażerom obszerne wnętrze, dzięki umieszczeniu akumulatorów trakcyjnych pod podłogą. Wyposażenie z zakresu komfortu obejmie m.in. pompę ciepła.

DS 3 Crossback to pierwszy model zbudowany na nowej platformie podłogowej o nazwie CMP („Common Modular Platform”). Umożliwia ona wyposażenie pojazdów zarówno w jednostki spalinowe, jak i napęd elektryczny.

Według zapowiedzi, DS 3 Crossback E-Tense będzie dostępny na rynku w drugiej połowie 2019 r.

Źródło: Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych – ORPA.PL

Przeczytaj również