Drugi raz we Francji, czwarty z rzędu w 2017

Drugi raz we Francji, czwarty z rzędu w 2017

Podaj dalej

Johan Kristoffersson zdominował półfinałowe i finałowe biegi francuskiej rundy Rallycrossowych Mistrzostw Świata na torze Loheac i sięgnął po pewne zwycięstwo, umacniając się na fotelu lidera klasyfikacji generalnej FIA World RX.

Dla kierowcy Volkswagena Polo WRX jest to drugie z rzędu zwycięstwo na francuskim obiekcie, a także czwarte z rzędu w tym sezonie – dzięki temu jego prowadzenie nad zespołowym kolegą Petterem Solbergiem wzrosło już do 46 punktów.

Drugi w finale Sebastien Loeb w punktacji tej rundy znalazł się tuż poza podium, redukując stratę do trzeciego Mattiasa Ekstroma.

Na francuskim obiekcie padał dziś deszcz, a od samego początku do końca rywalizacji przednia szyba Johana Kristofferssona pozostała jedyną, która nie ubrudziła się od wody i błota pozostawionego przez rywali.

Lider punktacji obronił pozycję na pierwszym zakręcie przed wściekle atakującym Timmym Hansenem, który w drugim pół-finale popisał się świetną strategią z doborem jokera, dzięki czemu wystartował z pierwszego rzędu wspólnie z dzisiejszym zwycięzcą. Ostatecznie jednak kierowca Peugeota musiał zadowolić się szóstym miejscem w dzisiejszym finale.

W pierwszych minutach finałowej walki tuż za dwójką liderów podróżował lider pierwszego dnia Sebastien Loeb, podczas gdy Mattias Ekstrom i Petter Solberg od razu zjechali na jokerowe okrążenie.

Hansen szybko stracił drugą lokatę na rzecz Loeba – zwycięzca z 2015 roku na Loheac wyjechał nieco poza tor, przepuszczając swojego zespołowego kolegę. Dwa okrążenia później, niemalże w tym samym miejscu, zaparkował swój samochód wycofując się z dalszej rywalizacji.

Loeb zjechał na jokera na przedostatnim kółku i utrzymał drugą pozycję, podczas gdy Kristoffersson wytrzymał presję i zjechał na jokera dopiero w ostatniej chwili, mijając flagę w biało-czarną szachownicę z 3,5-sekundową przewagą.

Podium uzupełnił Mattias Ekstrom, który po świetnym początku sezonu i trzech z rzędu zwycięstwach w Hiszpanii, Portugalii i Niemczech nie potrafi wrócić do optymalnej formy.

Tagi: WorldRX, Kristoffersson, Loheac, Volkswagen

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News