Druga runda w domu „czerwonego byka”

Druga runda w domu „czerwonego byka”

Podaj dalej

Zawodnicy Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe tegoroczny sezon rozpoczynają wyścigami na torach Formuły 1. Po starcie sezonu na Hungaroringu, druga runda odbędzie się na obiekcie Red Bull Ring w Austrii.

Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe w każdym sezonie stara się zapewnić zawodnikom możliwość poznawania nowych wyścigowych obiektów. W zeszłym roku stawka pucharowych Porsche miała okazję rywalizować na torze Spa-Francorchamps w Belgii, a w tym roku nowością w kalendarzu jest austriacki Red Bull Ring. Pętla toru, położonego w miejscowości Spielberg, liczy nieco ponad 4,3 kilometra.

W najbliższy weekend na Red Bull Ringu pojawi się dwunastu zawodników z Polski, Austrii i Niemiec. O punkty w klasyfikacji generalnej powalczą m.in. zwycięzca dwóch wyścigów na Węgrzech Marcin Jedliński oraz zajmujący kolejne miejsca w klasyfikacji generalnej Piotr Wójcik i Dietmar Pucher.

W klasie Gość zobaczymy za to trzech polskich kierowców startujących w tym roku w Porsche Mobil 1 Supercup, czyli Roberta Lukasa, Piotra Parysa i Igora Waliłko. Do klasy S, przeznaczonej dla zawodników urodzonych przed 1965 r., dołączy tym razem Denis G. Watt z Austrii.

Format wyścigowego weekendu podczas 2. rundy Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe będzie wyglądał nieco inaczej niż zwykle. W piątek rano, o godzinie 9:30 wyścigowe Porsche 911 GT3 Cup wyjadą na 25-minutową sesję treningową. Tego samego dnia o 11:30 ruszy 25-minutowa sesja kwalifikacyjna, która zadecyduje o ustawieniu na starcie dwóch 25-minutowych wyścigów. Na tym jednak nie skończą się piątkowe zmagania. Do pierwszej rywalizacji zawodnicy będą musieli ustawić się na starcie o godzinie 15:50. Walkę o punkty do klasyfikacji sezonu na Red Bull Ringu zakończy sobotni wyścig, do którego sygnał startu zaplanowano na godzinę 11:15.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News