Dreszer wicemistrzem GT4

Maciej Dreszer ma za sobą świetny wyścig w europejskiej serii GT4, który pozwolił mu sięgnąć po tytuł wicemistrza.

Podczas niedzielnego wyścigu na holenderskim obiekcie Maciej Dreszer i Mads Siljehaug wywalczyli kolejne w ten weekend podium. Duet ekipy RYS Team Hohenberg finiszował na trzecim miejscu za dwoma samochodami zespołu Racing Team Holland by Ekris Motorsport.

Polak do samego końca musiał zaciekle walczyć o najniższy stopień podium. Początkowo jego zmiennik jechał na trzecim miejscu, jednak jeszcze przed zmianą przegrał walkę z Patrickiem Zamparinim spadając na czwarte miejsce. Dreszer jednak do samego końca naciskał zmiennika rywali – Lucę Anselminiego, by ostatecznie wjechać na metę zaledwie 0,072 sekundy przed nim.

Udany finisz sezonu oznacza, że Dreszer i Siljehaug zapewnili sobie tytuł wicemistrzów w GT4 European Series.