Dramatyczny początek Rajdu Monte-Carlo

Dramatyczny początek Rajdu Monte-Carlo

Dramatyczny początek Rajdu Monte-Carlo

Podaj dalej

Pierwszy dzień 85. Rajdu Monte-Carlo pada łupem Thierry’ego Neuvilla. Belg po dwóch odcinkach specjalnych legitymuje się przewagą 8,5 sekundy nad kolejnym Sebastienem Ogierem. Na trzecim miejscu czwartkową rywalizację kończy Kris Meeke.

Emocje sięgnęły zenitu już na pierwszym odcinku specjalnym, gdy Hayden Paddon kilka zakrętów przed metą wypadł z trasy, uderzając stojącego po zewnętrznej stronie zakrętu kibica. Na tę chwilę nie ma oficjalnych informacji dotyczących zdrowia kibica, a głosy dochodzące do nas z Monte-Carlo są bardzo sprzeczne.

Po dachowaniu kierowcy Hyundaia pierwszy odcinek specjalny niemalże od razu został odwołany, a reszta stawki pojechała alternatywną drogą na drugi odcinek specjalny. Tam znów najszybszy okazał się Thierry Neuville, który ma już na koncie dwa oesowe zwycięstwa.

Tuż za najszybszą trójką (w trzech różnych samochodach), podróżuje Ott Tanak, wyprzedzający Craiga Breena i Daniego Sordo. Na siódmym miejscu sklasyfikowany został najszybszy z zawodników Toyoty – Jari-Matti Latvala.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News