Dramatyczne wezwanie w Łodzi. "Tata śpi za kierownicą"

Dramatyczne wezwanie w Łodzi. "Tata śpi za kierownicą"

Podaj dalej

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 35-letni łodzianin, który w aucie przewoził swoich synów. Dwulatek zadzwonił do mamy, że tata śpi za kierownicą.

9 grudnia 2019 roku około godz. 19:15 dyżurny łódzkiej komendy został powiadomiony, że na ul. Długosza przy ul. Kasprzaka świadkowie zatrzymali nietrzeźwego kierującego u którego w pojeździe znajduje się dwoje dzieci. Natychmiast w rejon wskazany przez świadków pojechał patrol łódzkiej drogówki.

Mundurowi, którzy dojechali na miejsce w rozmowie ze świadkami ustalili, że wskazywane auto stało z włączonym silnikiem, ale ze zgaszonymi światłami na środku ulicy. Za kierownicą, znajdował się mężczyzna, który spał. Wraz z nim w pojeździe znajdowało się dwoje dzieci. Jedno z nich dzwoniło do swojej mamy informując o całym zdarzeniu. Drugie siedziało w tylnej części pojazdu.

Jazda „na trzeciego” i spychanie z drogi. W roli głównej policja i samochody Służby Ochrony Państwa [WIDEO]

Był to niespełna roczny chłopczyk. Świadek zaczepił dwoje pieszych i podzielił się swoimi uwagami wskazując również, że kierujący może być nietrzeźwy. Widzący to mężczyzna podszedł do citroena, wyjął ze stacyjki kluczyki i włączył światła awaryjne w pojeździe. Będące w pobliżu kobiety natomiast wzięły od chłopca telefon i zaczęły rozmawiać z matką dzieci. Zawiadomiono również policję. Świadkowie do czasu przybycia na miejsce policjantów i matki dzieci zaopiekowali się nimi.

Policjanci przekazali dzieci 29-letniej matce, która przybiegła na miejsce interwencji. 35-letniego łodzianina mundurowi poddali badaniu trzeźwości. Alkosensor wskazał, że kierowca ma w organizmie 3,3 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Wkrótce usłyszy on zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, a także narażenia na niebezpieczeństwo swoich dwóch synów. Grozi mu może kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News