Dramat YouTubera. Zmodyfikował swoje M4 do 720 KM, a teraz BMW anuluje mu leasing

Dramat YouTubera. Zmodyfikował swoje M4 do 720 KM, a teraz BMW anuluje mu leasing
Podaj dalej

BMW dało Riccardo Seniorowi z kanału LivingLiveFast zaledwie jeden tydzień do spłacenia całej kwoty wartego 290 tys. zł BMW M4 Competition. Jeśli ten nie zdąży uzbierać do tego czasu całej sumy, BMW odbierze mu samochód.

Niemiecka marka odezwała się do YouTubera, gdyż ten przekroczył warunki umowy. Riccardo włożył do samochodu m. in. hybrydowe turbo, wydech Armytrixa oraz zmodyfikował elementy karoserii. Spektakularne M4 może obecnie popisać się mocą 720 koni mechanicznych, co oznacza wzrost o 276 względem standardowych 444 koni.

YouTuber nagrał film ostrzegając innych właścicieli samochodów w leasingu, którzy są nieświadomi konsekwencji. Firmy mogą zażądać zapłaty za samochód w każdej chwili, jeśli nie przestrzegamy warunków umowy.

Problem jednak tkwi w tym, że to konkretne BMW jest na umowie PCP – Personal Contract Purchase, co oznacza, że Riccardo wpłacił zaliczkę i miesięczne raty, a pod koniec kontraktu ostatnia wpłata wyliczana jest na podstawie aktualnej wartości samochodu. Umowa PCP oznacza, że właściciel może oddać samochód pod koniec jej ważności, zamiast wpłacać ostatnią ratę.

Przeczytaj również