Dramat Kuby Piątka, świetne tempo Barredy

Dramat Kuby Piątka, świetne tempo Barredy

Dramat Kuby Piątka, świetne tempo Barredy

Podaj dalej

Kuba Piątek, rywalizujący w kategorii motocykli, musiał wycofać się z rywalizacji w tegorocznym Rajdzie Dakar. Dla lublinianina to już niemal „tradycja”, gdyż drugi rok z rzędu odpada właśnie podczas drugiego etapu maratonu.

Tym razem Polak został pokonany przez awarię silnika, o czym poinformował za pośrednictwem swojego profilu na facebooku: Stało się najgorsze. Niestety awaria silnika okazała się na tyle poważna, że nie mogłem kontynuować jazdy. Mój start w Dakarze 2018 został zakończony przez defekt. Dzięki, że ze mną byliście i mnie wspieraliście – zakończył.

Po dwóch etapach na prowadzeniu w klasie motocykli znajduje się Joan Barreda – Hiszpan prowadzi w tej klasyfikacji nad drugim Adrienem van Beverem z przewagą 2,5 minuty. Warto wspomnieć, że dla obecnego lidera było to już 20. etapowe zwycięstwo w dakarowej karierze.

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem rywalizującym na dwóch kołach jest wciąż Maciek Giemza, którego strata do prowadzących wynosi obecnie 43 minuty.

– Bardzo przyjemny etap, na którym nie popełniłem żadnych błędów. Narzuciłem trochę większe tempo, aby poprawić swoją pozycję startową na kolejnych etapach i uniknąć kurzu, który utrudnia jazdę zawodnikom startującym z dalszych miejsc. Nie mogę się już doczekać kolejnego dnia – podsumował niedzielną próbę reprezentant ORLEN Team.

Na 63. miejscu w klasyfikacji generalnej motocykli uplasował się Paweł Stasiaczek, który traci do Barredy 1 h i 17 min.

Tagi: Rajd DakarDakar 2018ThisIsDakarOriginalByMotulMotulEpicStory

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News