Doskonała jazda Olchawskiego

Za nami Rallye Praha Revival 2017. Doskonałą jazdą popisała się tam załoga startująca Audi Quattro A2 – Grzegorz Olchawski i Michał Jucewicz. Na starcie nie zabrakło też innych Polaków, jak np. Andrzej Jaroszewicz, Błażej Krupa, czy Robert Burchard

Pierwszym odcinkiem imprezy był SS01 Hipodrom. Najlepsza okazała się tam załoga Kotek / Duskova w Fiacie 128. Podium uzupełniły pary Slezak / Slezakova w BMW 2002 i Matousek / Janovsky w Toyocie Starlet. Na 5. miejscu próbę ukończyła doskonale znana z polskich odcinków załoga Audi Quattro A2 – Grzegorz Olchawski / Michał Jucewicz.

Na odcinku SS02 Stack najlepsza była para w Oplu Kadecie Hilnomaz / Hilnomaz Jr. Niestety, po drobnych problemach załoga Olchawski / Jucewicz straciła tutaj większą ilość czasu i ostatecznie ukończyła test na miejscu 40. Próba ta zakończyła piątkowe zmagania.

O ile na kolejnej próbie – SS03 Rallycross wszystko znów wyglądało bardzo dobrze, bo Polacy ukończyli na miejscu 2., to na SS04 Hillclimb znów pojawiły się problemy i strata 18 sekund, co skutkowało miejscem 38.

Od tamtej pory wszystkie problemy zniknęły, a Grzegorz Olchawski i Michał Jucewicz zaczęli prezentować doskonałe tempo. Na SS05 Exhibition Centre zawodnicy podróżujący Audi Quattro A2 zajęli miejsce 3., na SS06 Rallycross 2 próba padła ich łupem. Polacy wyprzedzili Fursta o 3s., Blomqvist stracił zaś 6 s.

Ostatnia sobotnia pętla odcinków była znów bardzo szczęśliwa. Na odcinkach SS07 Hillclimb 2, SS08 Exhibition Centre 2 i SS09 Rallycross 3 reprezentanci Polski zajęli raz 4. miejsce, a dwie próby wygrali.

W niedzielę rozegrane zostały dwie próby – SS10 Polygon i SS11 Stack. Obie wygrała polska para Olchawski / Jucewicz. Rajd padł ostatecznie łupem załogi Kadera / Skvara. Na drugim miejscu ukończyli Reiss i Pocar, podium uzupełniła para Kotek / Duskova. Gdyby nie kary nałożone na poszczególnych PKC, to zdecydowanie najlepszy byłby Grzegorz Olchawski. Ostatecznie jednak zakończył on na 3. miejscu w klasie 8.