Domowe zwycięstwo Peugeota

Domowe zwycięstwo Peugeota

Domowe zwycięstwo Peugeota

Podaj dalej

Timmy Hansen wygrał francuską rundę rallycrossowych mistrzostw świata na torze Loheac. Prowadzenie w cyklu utrzymał Petter Solberg.

fot. World RX
fot. World RX

Na oczach ponad 70 tysięcy kibiców szwedzki kierowca zespołu Peugeota odniósł drugie zwycięstwo z rzędu. Tym samym francuska ekipa umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji producentów. Hansen w ten weekend zdobył maksymalną liczbę punktów, dzięki świetnej postawie także w kwalifikacjach. – Jeśli miałbym wybrać jedno miejsce, gdzie chciałbym wygrać to byłoby to Loheac – domowy tor Peugeota. Kwalifikacje były bardzo ciężkie. Naszą taktyką było oszczędzenie opon. W finale miałem sześć czystych okrążeń, a zespół mocno mnie mobilizował przez radio – mówił na mecie Hansen.

Prowadzenie w mistrzostwach utrzymał Petter Solberg, który zajął 2. miejsce. – Moim planem było zdobycie jak największej ilości punktów w kwalifikacjach, dlatego zmieniłem opony w trzeciej części i nie zachowałem ich na półfinał. Timmy był bardzo szybki. Jednak byłem pod największym wrażeniem Jeana Baptiste’a Dubourga to prawdziwy talent, który powinien występować w przyszłym roku w World RX – komentował Norweg komplementując rywala. Dubourg ukończył finał na 3. pozycji.

World RX – Loheac – Finał

fot. World RX
fot. World RX

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News