Dominacja Forda w Szwecji

Dominacja Forda w Szwecji

Dominacja Forda w Szwecji

Podaj dalej

Za nami pierwsze dwie sesje kwalifikacyjne na szwedzkim torze Holjesbanan. 7. runda Rallycrossowych Mistrzostw Świata rozgrywana jest w Szwecji, pośrodku słynnych z Rajdu Szwecji lasów regionu Varmland.

Druga sesja kwalifikacyjna padła łupem Johana Kristofferssona. Szwed z ekipy Volkswagena pokonał o ponad 2 sekundy drugiego Kevina Erikssona i ponad 2,5 trzeciego Andreasa Bakkeruda. Po dwóch sesjach kwalifikacyjnych na czele znajduje się Johan Kristoffersson z 95 oczkami. 6 punktów mniej ma Sebastien Loeb, podium zamyka Andreas Bakkerud z dorobkiem 84 punktów. W najlepszej 12 znajduje się 6 przedstawicieli Forda.

Jak wygląda sytuacja w Q2? W pierwszych trzech biegach najlepsi byli Harve Lemonnier, Oliver Eriksson oraz Kevin Hanssen. Najciekawsze były oczywiście ostatnie dwa wyścigu. Gonitwa numer 4 stała pod znakiem niesamowitej walki pomiędzy Kevinem Erikssonem, Timmym Hansenem i Kenem Blockiem. Ostatecznie najlepszy okazał się ten pierwszy. Dzisiejsze zmagania zakończył wyścig 5. Tam bezkonkurencyjny był Johan Kristoffersson, który dojechał z wielką przewagą nad Andreasem Bakkerudem, Sebastienem Loebem, Petterem Solbergiem i Niclasem Gronholmem. Co ciekawe, wszyscy ci zawodnicy zmieścili się w najlepszej 8 sesji.

Kolejne emocje już jutro. 3 sesja kwalifikacyjna rozpocznie się o godzinie 10:00.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News