Doha gospodarzem 4. rundy Pucharu Świata Cross-Country

Już jutro o godzinie 20:00 lokalnego czasu rozpocznie się 4. runda Pucharu Świata Cross-Country. Na starcie w miejscowości Doha nie zabraknie oczywiście Kuby Przygońskiego. Postaramy się przybliżyć wam nieco tę interesującą katarską lokalizację.

Doha gospodarzem 4. rundy Pucharu Świata Cross-Country
Podaj dalej

Miasto nazywane wcześniej Al-Bida jest stolicą i największym miastem Kataru na wschodnim wybrzeżu w Zatoce Perskiej.

W czasie wojny z Bahrajnem zostało doszczętnie zniszczone w 1867 roku, z kolei prawie 50 lat później Brytyjczycy zdecydowali, że będzie ono siedzibą swojego protektoratu. Gdy Katar uzyskał niepodległość, miasto zostało stolicą.

Doha jest znana z organizacji coraz to większej liczby sportowych wydarzeń – w 2010 roku miasto gościło uczestników Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce, a od 2001 roku odbywa się tutaj kobiecy turniej tenisowy kobiet Qatar Total Open.

W Dosze swoją siedzibę i studia z których nadaje serwisy informacyjne posiada międzynarodowa telewizja informacyjna Al-Dżazira. Co raz częściej wielkie kluby europejskie rozgrywają tutaj mecze towarzyskie lub finałowe pucharów swoich krajów – m. in. w 2016 roku w Dosze miał miejsce finał Pucharu Włoch, gdzie Juventus podjął AC Milan.

Ceremonia startu została zaplanowana na jutro na godzinę 20:00 lokalnego czasu w Dosze. Zwycięzcy czwartej rundy zostaną nagrodzeni aż 60-punktowym dorobkiem, więc jeśli na najwyższym stopniu podium stanie któryś z trójki Martin Prokop, Jakub Przygoński lub Władimir Wasiliew, zostanie liderem cyklu Pucharu Świata 2018.

Tagi: Platinum, ORLEN Team, Kuba Przygoński

 

Przeczytaj również