Do mężczyzny, który pił alkohol – młoda Angielka napisała list do Polaka, który po pijaku potrącił jej mamę

W okresie świątecznym powraca sprawa z 21 września. Wtedy to Tomasz N. prowadząc pod wpływem alkoholu potrącił w angielskim Mansfield Amelię Elce. Jej 8-letnia córka postanowiła napisać do Polaka list.

Do mężczyzny, który pił alkohol – młoda Angielka napisała list do Polaka, który po pijaku potrącił jej mamę
Podaj dalej

Mała Isabelle napisała list do mężczyzny, który „omal nie zabił jej mamy”. Zatytułowała go „Do mężczyzny, który pił alkohol”. Tomasz N. przyznał się do jazdy pod wpływem podczas rozprawy w sądzie w Mansfield 12 grudnia.

8-letnia Isabelle napisała list po to, aby uratować inne osoby i zwrócić uwagę wszystkim kierującym, aby nie prowadzili pojazdów pod wpływem alkoholu. Postanowiła przypomnieć o tym właśnie w okresie świątecznym, a którym ruch jest wzmożony.

List Isabelle do Tomasza N.:Do mężczyzny, który pił alkohol. Tego dnia, kiedy piłeś alkohol i wsiadłeś za kierownicę samochodu, prawie zabiłeś moją mamę! Musiała pójść do karetki pogotowia, kiedy krew lała się z jej głowy i prawie już nie miałam mamusi. Proszę cię, nie rób tego nigdy więcej. Dziękuję, od Isabelle.

Mama dziewczynki nie spodziewała się takiego listu, nie wiedziała, że wypadek odciśnie tak duże piętno na córce. Tomasz N. – według policji – uderzył w Amelię Elce przy prędkości około 130 km/h. Polakowi odebrano prawo jazdy na 20 miesięcy. Musiał zapłacić także mandat.

Sprawa wróciła w okresie świątecznym ze zdwojoną siłą, obecnie rozpisują się o niej największe zagraniczne portale.

Przeczytaj również