Do 2030 r. VW może pozbyć się spalinowych ikon jak Bugatti czy Lamborghini

Do 2030 r. VW może pozbyć się spalinowych ikon jak Bugatti czy Lamborghini

volkswagen-8-car-meb-electric-car-lineup_100696879_l

Podaj dalej

Silny kurs Volkswagena na elektryfikację może w ciągu nadchodzącej dekady doprowadzić do gruntownej restrukturyzacji. Koncern może sprzedać lub zlikwidować kultowe marki kojarzone z silnikami spalinowymi.

Główny trzon firmy będą tworzyć Volkswagen, Audi i Porsche. Bezpieczną pozycję mają także Cupra, SEAT i Skoda. Jednak zdaniem motoryzacyjnych analityków, Bentley, Bugatti, Ducati, Italdesign i Lamborghini mogą pójść pod młotek, a nawet pod topór.

Podobno na wylocie jest przede wszystkim Bentley ze względu na swój staromodny charakter. – Po co inwestować w przedsiębiorstwo patrzące wstecz, skoro można wesprzeć trendsettera – cytuje jednego z analityków amerykański Automobile Magazine. Podobno jedynym ratunkiem dla pochodzącej z Wielkiej Brytanii marki jest sprzedaż. VW ma szukać nabywcy w Chinach.

Grupę VW może też opuścić Bugatti, choć według spekulantów, kontrolę nad marką przejąłby jej miłośnik Ferdinand Piech – były prezes koncernu VW i wnuk Ferdynanda Porsche. Z kolei Lamborghini i Ducati mają być oferowane do sprzedaży w pakiecie.

Redukcja posiadanych marek to jednak nie jedyny scenariusz. Niemiecki koncern może w ciągu najbliższych 11 lat powołać zupełnie nowy brand, który będzie skoncentrowany tylko na samochodach elektrycznych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News