Do 2030 r. VW może pozbyć się spalinowych ikon jak Bugatti czy Lamborghini

Do 2030 r. VW może pozbyć się spalinowych ikon jak Bugatti czy Lamborghini

Podaj dalej

Silny kurs Volkswagena na elektryfikację może w ciągu nadchodzącej dekady doprowadzić do gruntownej restrukturyzacji. Koncern może sprzedać lub zlikwidować kultowe marki kojarzone z silnikami spalinowymi.

Główny trzon firmy będą tworzyć Volkswagen, Audi i Porsche. Bezpieczną pozycję mają także Cupra, SEAT i Skoda. Jednak zdaniem motoryzacyjnych analityków, Bentley, Bugatti, Ducati, Italdesign i Lamborghini mogą pójść pod młotek, a nawet pod topór.

Podobno na wylocie jest przede wszystkim Bentley ze względu na swój staromodny charakter. – Po co inwestować w przedsiębiorstwo patrzące wstecz, skoro można wesprzeć trendsettera – cytuje jednego z analityków amerykański Automobile Magazine. Podobno jedynym ratunkiem dla pochodzącej z Wielkiej Brytanii marki jest sprzedaż. VW ma szukać nabywcy w Chinach.

Grupę VW może też opuścić Bugatti, choć według spekulantów, kontrolę nad marką przejąłby jej miłośnik Ferdinand Piech – były prezes koncernu VW i wnuk Ferdynanda Porsche. Z kolei Lamborghini i Ducati mają być oferowane do sprzedaży w pakiecie.

Redukcja posiadanych marek to jednak nie jedyny scenariusz. Niemiecki koncern może w ciągu najbliższych 11 lat powołać zupełnie nowy brand, który będzie skoncentrowany tylko na samochodach elektrycznych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News