Dłuższa przygoda na szczycie

Dłuższa przygoda na szczycie

Dłuższa przygoda na szczycie

Podaj dalej

Wygląda na to, że Martin Kaczmarski zadomowi się w najwyższej klasie Rallycrossowych Mistrzostw Świata na dłużej. Polak po występach w World RX w portugalskim Montalegre i niemieckim Hockenheim widnieje na liście zgłoszeń do rozpoczynającego się nadchodzący weekend RX Belgii.

Początkowo Martin Kaczmarski zapowiadał, że jego starty w mistrzostwach świata mają na celu niejako zapchanie dziury w trakcie rund, kiedy nie odbywają się mistrzostwa Europy. Wygląda jednak na to, że Polak może zagościć w najwyższej klasie na dłużej, gdyż RX Belgii na torze Jules Tacheny jest również rundą Euro RX, Martin Kaczmarski wybrał jednak start w World RX.

Pierwsze ściganie na belgijskim torze będzie miało miejsce już w piątek, 12 maja o godzinie 17:25. Wtedy też zawodnicy przystąpią do sesji treningowej. W sobotę, 13 maja kierowców czeka kolejny trening oraz dwie pierwsze sesje kwalifikacyjne. Finałowym dniem rywalizacji będzie niedziela, 14 maja. Zawodnicy rozegrają wtedy ostatnie dwie sesje kwalifikacyjne, zaś sesja półfinałów i finału rozpocznie się równo o godzinie 15:00.

Jak poradzi sobie Polak w stawce najlepszych rallycrossowych zawodników świata tym razem? Trzymamy kciuki!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News