Diesel? Jaki diesel?! Firmy znalazły sposób na potężne oszczędności

Diesel? Jaki diesel?! Firmy znalazły sposób na potężne oszczędności

Podaj dalej

Coraz więcej firm decyduje się na zakup do swojej floty samochodów hybrydowych. Na przestrzeni roku oszczędności mogą tutaj wynosić tysiące złotych. To automatycznie zmniejsza koszty prowadzenia działalności.

Prosta matematyka – wystarczy zmniejszyć spalanie w pojeździe firmowym o 1l/100km, a w ciągu roku można zaoszczędzić 2 tysiące złotych, jeśli dany samochód przejedzie około 40 tysięcy kilometrów.

Przy zmniejszeniu spalania o 2l/100km oszczędności przy 40 tysiącach kilometrów będą wynosiły już 4 tysiące, a to przecież tylko jeden samochód. Wystarczy sobie pomnożyć przez liczbę aut, które posiadamy w swojej flocie i nagle wychodzi całkiem pokaźna sumka, którą można zaoszczędzić.

Hybrydy generują o wiele niższe koszty związane z posiadaniem i użytkowaniem – to fakt. Pod tym względem np. diesle nie mogą się z nimi równać. Do tego dochodzi też aspekt ekologiczny – napędy hybrydowe są przyjazne dla środowiska.

W naszym kraju hybrydowym rynkiem rządzi Toyota. Japończycy są przekonani o tym, że takie samochody to obecnie najlepszy wybór – nie tylko dla firm, ale i na co dzień – są tańsze od elektryków, a jednocześnie przynoszą o wiele więcej korzyści, przykładowo – nie ogranicza nas zasięg.

Kompromitacja suchoklatesa. Wyskoczył jak Sebix i rozkosznie oznajmił: Ja tam nie widzę stopu

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News