Di Resta wręczył Auerowi zwycięstwo

Di Resta wręczył Auerowi zwycięstwo

Podaj dalej

Lucas Auer zwyciężył w pierwszym wyścigu cyklu DTM na torze Nurburgring po tym, jak Paul di Resta ustąpił swojemu zespołowemu koledze, pozwalając mu stanąć na najwyższym stopniu podium.

Były kierowca Formuły 1, Paul di Resta, prowadził w dzisiejszym wyścigu na zaledwie jedno okrążenie przed wywieszeniem flagi w biało-czarną szachownicę, kiedy dojeżdżając do finałowego zakrętu zwolnił i przepuścił swojego zespołowego kolegę, Lucasa Auera, dając mu w prezencie zwycięstwo.

Auer jest jedynym kierowcą Mercedesa, który w klasyfikacji generalnej znajduje się w czołowej ósemce, co jest usprawiedliwieniem dzisiejszych rozstrzygnięć na Nurburgringu. Austriak po dzisiejszym zwycięstwie znalazł się na drugim miejscu, wyrównując liczbę punktów z kierowcą Audi Rene Rastem i tracąc zaledwie cztery oczka do doświadczonego Mattiasa Ekstroma.

Dzisiejsza rywalizacja rozpoczęła się na mokrym torze – tuż przed wyścigiem w regionie gór Eiffel spadł mocny deszcz. Najlepiej w tych warunkach wystartował Augusto Farfus reprezentujący barwy BMW, wskakując na fotel wicelidera dzisiejszego wyścigu. Jeszcze przed pierwszym zakrętem Farfus wcisnął się po wewnętrznej Auera i objął prowadzenie.

Zawodnik BMW wypracował sobie przewagę w postaci 7 sekund przed zjazdem do alei serwisowej. Kilku kierowców – włączając w to walczących o tytuł Marco Wittmanna i Mike’a Rockenfellera – wybrali na tym etapie rywalizacji opony typu slick na szybko przesychającym torze.

W chwili, w której dotychczasowy lider Augusto Farfus zjechał do boksu, nad tor wróciły deszczowe chmury, a Brazylijczyk nie był w stanie utrzymać dobrego tempa na slickach. Ekstrom znalazł się w bardzo podobnym położeniu – Szwed odwiedził swoich mechaników w tym samym momencie, co Farfus, zajmując dotychczas szóste miejsce.

Na czele znalazł się Auer, prowadząc przed di Restą i Robertem Wickensem – Szkot został na torze kilka okrążeni dłużej i po serii pit stopów znalazł się przed swoimi zespołowymi kolegami – ostatecznie jednak na ostatnim okrążeniu wręczył zwycięstwo swojemu wciąż walczącemu o tytuł zespołowemu koledze.

Tagi: DTM, Mercedes, BMW, Audi

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News