Deszczowy początek kwalifikacji w Poznaniu

Deszczowy początek kwalifikacji w Poznaniu

Podaj dalej

Sobota przywitała zawodników KIA LOTOS RACE drastyczną zmianą pogody w porównaniu do pierwszego treningowego dnia. Od rana nad Torem Poznań przewijają się ciemne chmury na przemian z przelotnymi deszczami. W tych warunkach najlepszy w Q1 okazał się Damian Litwinowicz.

Zawodnik z Poznania pokonał drugiego Szymona Jabłońskiego o 0,670 sekundy, a czołowa dwójka niesamowicie uciekła reszcie rywali w trudnych warunkach.

Trzeci Max Gunther stracił do Litwinowicza aż 1,592 sekundy, natomiast czwarty Kamil Serafin okazał się wolniejszy o 2,308 sekundy.

Najważniejsza w Q1 była jednak druga część stawki, gdzie o być albo nie być w dzisiejszej walce o pole position kierowcy stoczyli zacięty bój.

Rzutem na taśmę na ostatniej bezpiecznej pozycji zakwalifikowała się Adrenn Vogel, pokonując Nikodema Wierzbickiego o 0,3 sekundy. Mniej szczęścia miała jej węgierska koleżanka – Petra Krajnyak, która musiała zadowolić się 18. lokatą.

Na pierwszym segmencie kwalifikacji swoje jazdy zakończyli także dwaj zawodnicy VIP reprezentujący barwy portalu Interia. Jacek Jurecki finiszował na 17. pozycji, natomiast Marek Wicher został sklasyfikowany na miejscu 20. Ostatnim z piątki zawodników która zakończyła na dziś swoje jazdy był 19. Marcin Ganowski.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News