Deszczowy początek

Deszczowy początek

Podaj dalej

Andreas Bakkerud zdominował pierwszy dzień rallycrossowej rywalizacji w portugalskim Montalegre. Dobrze w RX Lites radził sobie debiutujący w cyklu Krzysztof Hołowczyc.

fot. World RX
fot. World RX

Pierwsza kwalifikacja w kategorii Supercarów okazała się szczęśliwa dla Andreas Bakkeruda, który wygrał swój wyścig i zdołał osiągnąć najlepszy czas. Niewiele wolniej tor w Montalegre pokonali Timmy Hansen i Petter Solberg. O pechu mógł mówić debiutujący w EKSRX Anton Marklund, który dachował podczas swojego wyścigu.

Pomimo opadów deszczu udało się bez problemów rozegrać drugą część kwalifikacji. Tym razem szans rywalom nie dał obrońca tytułu Petter Solberg, który uzyskał najlepszy czas pokonując Andreasa Bakkeruda i Johana Kristofferssona. Jednak nie wystarczyło to Norwegowi do objęcia prowadzenia przed jutrzejszymi pozostałymi dwoma kwalifikacjami. Zawodnika SDRX wyprzedza o trzy punkty Bakkerud. Trzecie miejsce zajmuje Hansen.

fot. RX Lites
fot. RX Lites

Krzysztof Hołowczyc zaliczył udany początek zmagań w RX Lites. Olsztynianin wygrał swój wyścig w pierwszej kwalifikacji, uzyskując przy okazji 4. czas, w drugiej części był 4. z 6. czasem. Hołek na półmetku rywalizacji zajmuje 5. miejsce. Martin Kaczmarski był 10. w pierwszej części, natomiast w drugiej nie zdołał dotrzeć do mety. Prowadzi Kevin Eriksson.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News