Decyzja w sprawie Kubicy w ciągu tygodnia?

Decyzja w sprawie Kubicy w ciągu tygodnia?

Decyzja w sprawie Kubicy w ciągu tygodnia?

Podaj dalej

Włoski dziennikarz Roberto Chinchero, który na bieżąco śledzi sytuację Roberta Kubicy, jest przekonany, że to Polak jest faworytem do objęcia posady w Williamsie na sezon 2018. Czytamy również, że decyzja powinna zostać podjęta w ciągu najbliższego tygodnia.

Williams ma teraz dużo pracy. Każdy z kierowców szukających fotela wyścigowego na sezon 2018 musi przedstawić teraz swoje atuty, by otrzymać angażpisze Chinchero.

Kandydatura Roberta Kubicy jest wciąż ważna i z technicznego punktu widzenia to on wciąż jest faworytem dla Williamsa. Posezonowe testy opon Pirelli w Abu Dhabi potwierdził, że jest on w stanie jeździć autami nowej generacji na najwyższym poziomie. Wtorkowe, długie przejazdy były zadowalające dla brytyjskiej stajni, jednak tempo kwalifikacyjne nie było wystarczająco dobre, by sprostać celom Williamsa – czytamy.

Choć wydawało się, że w walce o fotel liczą się już tylko Kubica i Sergiej Sirotkin, Roberto Chincero sugeruje, jakoby niespodziewanie do tej rywalizacji włączył się Felipe Massa, dla którego byłby to już drugi powrót ze sportowej emerytury.

Na tę chwilę to tylko plotki, jednak nie możemy niczego kategorycznie wykluczyć – skomentował sprawę Massy.

Williams stoi przed trudnym wyborem, biorąc pod uwagę to, jak różnią się wszyscy kandydaci. Do tego dochodzą kwestie ekonomiczne i polityczne. Jedyne, czego możemy być pewni to fakt, że decyzja zapadnie w ciągu tygodnia – kończy Chinchero.

Tagi: Kubica, Williams, F1

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News