Debiut w Rosji

Debiut w Rosji

Debiut w Rosji

Podaj dalej

Kuba Przygoński i Tom Colsoul świetnie zaprezentowali się w tegorocznej edycji Rajdu Dakar. Załoga Orlen Team ukończyła rywalizację na piątym miejscu w jednej z najtrudniejszych prób terenowych świata. Już w piątek rozpoczyna się pierwsza runda Pucharu Świata Cross Country 2018, która dla Przygońskiego będzie całkowitą nowością.

Po wykańczającym dwutygodniowym szaleństwie związanym z rywalizacją w Rajdzie Dakar, przyszedł czas na kolejne wyzwania. Zawodnicy zmieniają klimat i na pierwszą rundę Pucharu Świata Cross Country 2018 udadzą się do mroźnej części Rosji, gdzie rozpoczną walkę już w najbliższy piątek – Będzie to mój debiut w Baja Russia-Northern Forest. Co więcej, po raz pierwszy spróbuję swoich sił w jeździe na kolcach po śniegu, więc najbliższe dni są dla mnie dużym wyzwaniem – komentuje Kuba Przygoński.

Emocje po udanym Dakar Rally już opadły, więc Kuba Przygoński przygotowuje się do kolejnej imprezy 💥Kierowca wspierany…

Publié par Platinum Expert sur samedi 10 février 2018

Na oficjalnej stronie internetowej organizatorzy poinformowali, że tegoroczna rywalizacja będzie najmocniej obsadzoną edycją w historii imprezy – Słyszałem, że ten rajd jest bardzo specyficzny. Trzeba podróżować właściwie jedną wyznaczoną ścieżką, bowiem po obu stronach drogi leżą spore zaspy śnieżne. Takie warunki wymuszają na zawodnikach maksymalną uwagę i skupienie. Nastawiam się na ciekawe wyzwanie, ale odczuwam delikatny stres bowiem nigdy nie rywalizowałem w takich warunkach – dodaje kierowca wspierany przez Platinum Expert.

Kuba Przygoński i Tom Colsoul przystąpią do walki w Rosji w MINI John Cooper Works z numerem 2. Cały sezon Pucharu Świata będzie się składał z 11 rund, a na przełomie sierpnia i września czołówka zawita do Polski – Na obecną chwilę naszym celem jest przejechanie pierwszych imprez cyklu. Zobaczymy jak to wszystko się będzie układało, bo jeżeli pojawi się szansa na wygranie Puchar Świata to będziemy próbowali to zrealizować. Nie ukrywam jednak, że najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie do kolejnego Dakaru – kończy Przygoński.

W Baja Russia-Northern Forest 2018 wystartują również inni reprezentanci Polski. Z numerem 3 na trasie pojawi się załoga Aron Domżała/Maciej Marton natomiast w Land Cruiserze wystąpi duet Tomasz Baranowski/Grzegorz Konczak. Szymon Gospodarczyk, czyli trzeci zawodnik tegorocznego Rajdu Dakar w stawce SxS pojawi się w Rosji wspólnie z Claude Fournierem. Warto przypomnieć, że pilot z Jordanowa zwyciężył w poprzednim sezonie w imprezie w Rosji, współpracując z Aronem Domżałą.

Tagi: Kuba PrzygońskiBaja Russia, Platinum, Platinum Expert

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News