Debiut marki Cupra na targach w Poznaniu

W najbliższy czwartek po Świętach Wielkanocy do Poznania tradycyjnie już zjadą najwięksi producenci samochodów na świecie. Wśród wystawców na Poznań Motor Show nie zabraknie rzecz jasna marek Seat i Cupra.

Debiut marki Cupra na targach w Poznaniu
Podaj dalej

Sportowa Cupra Ateca, wyścigowy Cupra eRacer oraz Leon Cupra R – najmocniejszy Seat w historii – te trzy nowe modele Cupry będą symbolicznym wprowadzeniem nowej marki na polski rynek.

Jej główną premierą będzie Cupra Ateca – wyjątkowy i wszechstronny samochód z silnikiem o mocy 300 KM, napędem 4×4 i nową, 7-stopniową automatyczną skrzynią DSG. Cupra Ateca to idealne połączenie funkcjonalności z osiągami. Bagażnik o pojemności 510 litrów i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 5,4 sekundy? Dla Ateci to nie problem. Wskazówka prędkościomierza zatrzyma się dopiero na 245 km/h.

Kolejną nowością na stoisku Cupra będzie wyjątkowy Cupra eRacer – jest to ukłon w stronę e-mobilności w wykonaniu Hiszpanów. Ten niezwykły model jest pierwszym przedstawicielem powstającej klasy E TCR, która została przedstawiona przy okazji prezentacji modelu w Genewie – będzie zarezerwowana dla 4- i 5-drzwiowych samochodów wyścigowych z silnikami o stałej mocy 300 kW oraz maksymalnej 500 kW przy 12 tys. obrotów na minutę. Prędkość 100 km/h Cupra eRacer osiąga w 2,3 sekundy, zaś prędkość maksymalna auta wynosi 270 km/h.

Na stoisku Cupra pojawi się również Leon Cupra R – jeden z limitowanej do 799 egzemplarzy na całym świecie serii. Leon Cupra R to najmocniejszy obecnie samochód w portfolio hiszpańskiej marki – jego silnik generuje 310 KM, zaś niepowtarzalny, agresywny wygląd wyróżnia auto na drodze. Samochód ten zamówić można w ramach zamkniętego procesu sprzedaży, w którym sieć dealerska Seata oferuje auto największym miłośnikom marki.

Poznań Motor Show rozpoczyna się już w czwartek 5 kwietnia.

Tagi: Seat, Cupra, Poznań Motor Show

 

Przeczytaj również