Debiut Lechoszesta w ERC

Koniec sierpnia w rajdowym kalendarzu tradycyjnie zarezerwowany jest dla Barum Czech Rally Zlin. W dniach 25-27 sierpnia, na drogach we wschodniej części Moraw, już po raz 47. wystartuje najbardziej kultowy i jeden z najbardziej widowiskowych czeskich rajdów.

Debiut Lechoszesta w ERC
Podaj dalej

Impreza przez wielu uważana jest za najtrudniejszą asfaltową rundę Rajdowych Mistrzostw Europy. Każdy z zawodników, także wśród tych spoza Czech, ten start traktuje szczególnie i priorytetowo. W tym roku do mocnej międzynarodowej stawki dołączy po raz pierwszy Arkadiusz Lechoszest. Duet Lechoszest / Sitek wystartuje w ostatniej rundzie Peugeot Total Rally Cup. Dla kierowcy 208 R2 będzie to jednocześnie debiut w cyklu ERC.

Arkadiusz Lechoszest: – Jestem bardzo zadowolony, że po dwóch latach swojej przygody z rajdami debiutuje w mistrzostwach Europy. Jak u każdego zawodnika, Rajd Barum wywołuje szybsze bicie serca. To, co do tej pory mogłem oglądać jako kibic, za kilka dni będę mógł poczuć zza kierownicy mojej rajdówki. Przed nami najtrudniejsze asfaltowe odcinki ERC i niezwykle wymagająca stawka zawodników. Będzie to najbardziej intensywny rajdowy weekend w mojej karierze.

Łukasz Sitek: – Przed nami najbardziej wyczekiwany start tego sezonu. Popularna Barumka to w tym roku ponad dwieście wymagających kilometrów oesowych. Nigdzie nie ma tak niesamowitej rajdowej atmosfery, jak pod koniec sierpnia w Zlinie. Będzie to dla mnie drugi start w tym rajdzie i bardzo się cieszę, że dzięki współpracy z Arkiem mogę tutaj wrócić. Magia tej imprezy sprawia, że właśnie ta runda mistrzostw Starego Kontynentu jest jedną z najliczniej obsadzonych przez zawodników i odwiedzanych przez kibiców. 151 zgłoszonych załóg – to będzie emocjonujący weekend. Trzymajcie kciuki za debiut załogi z numerem 88!

Dystans szóstej rundy cyklu Rajdowych Mistrzostw Czech i szóstej rundy mistrzostw Europy to 204,25 km, a do harmonogramu weszły tak kultowe odcinki, jak Biskupice, Semetin, Trojak, Brezova, Majak, Pindula i Kosiky. Rywalizację tradycyjnie, już w piątek otworzy miejski odcinek wytyczony ulicami Zlina. Jak zwykle na Barum imponuje lista zgłoszeń – kibice będą mogli śledzić rywalizację aż 151 załóg. Wyjątkowo zacięta walka szykuje się w ośce. Samochodów 2WD będzie blisko 90, a Lechoszest i Sitek będą mieli w stawce RC4 i w klasie 6 aż 39 konkurentów.

Tagi: Lechoszest ERC Barum

 

Przeczytaj również